Skip to content

Maks Gerşon Kimdir?

Maks Gerşon kimdir

Maks Gerşon kimdir? Technomask Yapay Zeka Kulübü Başkanı ve MKS Kağıtçılık Kurucusu Maks Gerşon, 1981’de İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına ilk olarak pazarlamacılık ile başladı. Vatani görevini yerine getirip Türkiye’de askerliğini yaptıktan sonra iş hayatına başladı. İlerleyen zamanda, 2010 yılında MKS Kağıtçılığı kurdu.

Şirketin amacı, kaliteli ve güvenilir bir istihtam sağlayarak tüm Türkiye’de başarılı olmak. Hedefleri Türkiye’de kağıt üretimini arttırarak fiyatların düşmesini ve dışa bağımlılığı azaltmak.

İFLASTAN ZİRVEYE GİRİŞİMCİLİK HİKAYESİ

“İflas ile başlayan iş hayatımın bugünlere gelme serüvenini genç girişimciler için anlattım. Genç girişimciler için hazırlanan bu girişimcilik hikayem, başarılarım, hatalarım ve tavsiyelerim size ışık tutabilir.”

Girişimciliği Birlikte Keşfediyoruz

Birkaç girişimcilik örneği verelim…

Profesyonel dans ayakkabılarını emekli ettikten sonra, Judi Sheppard Missett, ekstra para kazanmak için sivillere dans dersi vererek girişimci oldu. Ancak kısa süre sonra, stüdyosuna gelen kadınların, kilo vermek ve forma girmek yerine kesin adımları öğrenmekle daha az ilgilendiklerini öğrendi. Sheppard Missett daha sonra rutinlerini kitlelere öğretmek için eğitmenler yetiştirdi ve Jazzercise doğdu. Bunu bir franchise anlaşması izledi. Bugün, şirketin dünya çapında 8.300’den fazla lokasyonu var.

Dondurma yapımıyla ilgili bir yazışma kursunun ardından, iki girişimci, Jerry Greenfield ve Ben Cohen, 4,000$’lık bir krediyle 8,000$’lık tasarruf sağladılar, bir Burlington, Vt., benzin istasyonu kiraladılar ve yerel pazar için benzersiz aromalı dondurma yaratmak için ekipman satın aldılar. Bugün, Ben & Jerry’s yıllık milyonlarca dolar gelir elde ediyor.

mks kağıtçılık

Türkiye’de kağıt sektörünün önemli firmalarından olan MKS Kağıt Kurucusu Maks Gerşon, “Türkiye’de yapılacak olan üretim, kağıt sektöründe dışa bağımlılığı azaltacaktır” diyor.

MKS Kağıt Kurucusu Maks Gerşon, Türkiye’de kağıt kullanımının her geçen gün arttığını söylerken, kağıtta dışa bağımlılıktan kurtulmak için Türkiye’de üretim yapmayı istediklerini dile getirdi. Sektörde talebin yükseldiğine dikkat çeken Gerşon, “Türkiye’de kağıt sektöründe büyüme sürüyor. Buna bağlı olarak ithalatımızda da her yıl artış yaşanıyor. Türkiye büyük ölçüde kağıt sektöründe dışa bağımlı. Türkiye’de üretim yapmak istiyoruz, bunun için çalışmalar yapıyoruz” dedi.

Girişimcilerin 7 Özelliği

Girişimcilerin başarı öykülerinin ortak noktası nedir? Her zaman çalışkan insanlar, doğal olarak tutkulu oldukları şeylere odaklanırlar. “Ücretsiz yapacağınız iş için ödeme almanın bir yolunu bulun” sözüne güvenerek, tutku, tartışmasız girişimci işletme sahiplerinin sahip olması gereken en önemli bileşendir ve her avantaj bu konuda size yardımcı olur.

Başarılı bir girişimci olmak için gereken birkaç özellik aşağıdadır.

  1. Çok yönlü
  2. Esnek
  3. Paradan Anlayan
  4. Esnek
  5. Odaklanmış
  6. İş Yönetebilen
  7. İletişimci